Get Adobe Flash player

X-LECIE SOPOT CURLING CLUB WA KU'TA

WAKUTA.jpg - 61.59 KB

X-LECIE SOPOT CURLING CLUB WA KU'TA

Tak, tak… w 2004 roku rozpoczęła się historia trójmiejskiego curlingu. Jednego z pierwszych ośrodków curlingowych w Polsce. Wierzyć się nie chce, że ten czas tak szybko upłynął. A serce skacze w góry, kiedy widzi się tych wszystkich, którzy do dzisiaj są w klubie, którzy z niego wyszli, nabierali tutaj pierwszych curlingowych szlifów.

W tym czasie zostaliśmy dwukrotnie Mistrzami Polski Seniorów (2009- Borys Jasiecki, Tomasz Cierkowski, Bartosz Sitkiewicz, Szymon Błaszkowski;  2014-Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Maciej Kołodziej), zdobyliśmy Wicemistrzostwo Polski (2008) i brązowy medal MP (2013). Nasi juniorzy byli również Mistrzami Polski (2008- Kamil Bułakowski, Wojciech Gubański, Marcin Loryński, Krzysztof Moczyński), dwukrotnie Wicemistrzami Polski (2008; 2014), i aż pięciokrotnie stawali na trzecim miejscu MP (2009 –dwa brązy, 2011; 2012; 2014). Stawia nas to wśród grona najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, szczególnie zasłużonego już jeśli chodzi o pracę z dziećmi i młodzieżą.

Graliśmy dumnie reprezentując barwy Polski podczas Mistrzostw Europy (2009 Aberdeen: Borys Jasiecki, Tomasz Cierkowski, Bartosz Sitkiewicz, Szymon Błaszkowski) czy podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009 Bielsko Biała: Kamil Bułakowski). Jeszcze w tym roku kolejni nasi zawodnicy dostąpią tego zaszczytu podczas Mistrzostw Europy w Champery: Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński a swój bilans poprawi Borys Jasiecki.

Jeszcze w tym roku doprowadzimy do zbudowania pierwszego w Polsce w pełni zadaszonego Toru Curlingowego.

A to wszystko powstało z wieczornego oglądania zawodów curlingowych na antenie Eurosportu i marzenia, które się wtedy narodziło… Chcieć to móc !!! I nigdy nie jest na nic za późno, chcesz spróbować (?) – spróbuj, dołącz do nas ….

Z okazji X- lecia naszego klubu zapraszamy na międzynarodowy turniej curlingowy zorganizowany na Hali Olivia w dniach 2-4 maja 2014.