Get Adobe Flash player

Trójmiasto jest Nasze !!! Gdański Amber Stone wygrany przez Sopot Curling Team

Nasza eksportowa drużyna, przygotowująca się do Mistrzostw Europy, wygrała rozgrywany w Gdańsku, na lodowisku przy Placu Zebrań, turniej curlingowy Amber Syone. W turnieju wystartowało 16 drużyn, w tym Mistrzowie Polski z Sopot Curling Team (Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Maciej Kołodziej, Marcin Ciemiński). Nasz zespół wygrał wszystkie 5 spotkań i pewnie wygrał cały turniej. W finale pokonał duńsko-polską drużynę Smolf 8:1. Tak więc i tym razem możemy zaśpiewać, tak dumnie śpiewaną na stadionie gdańskiej Lechii przez kibiców biało-zielonych piosenkę "Trójmiasto jest nasze, Trójmiasto do nas należy ..."

                          AmberCup2014.jpg - 43.44 KB

AmberCup2014.jpg - 43.44 KB

                                                                                                                                                                                                           autor  zdjęcia: Sopot Curling Team                   

W turnieju zagrała również nasza zawodniczka Monika Pietruszka-Talluex w drużynie Ladies&Gentelmen, która uplasowała się na 12 pozycji.

Zwycięstwo w turnieju naszej Reprezentacji Polski bardzo cieszy, a szczególnie nagroda główna 1.000 Euro. Suma ta z pewnością pomoże naszej drużynie w dalszych przygotowaniach do Mistrzostw Europy, do których zespół przygotowuje się w ramach własnych środków. Polski Związek Curlingu nie zapewnił naszej reprezentacji nawet ... strojów. Dzięki staraniom samych zawodników sponsorem technicznym reprezentacji została firma Jako. Kolejny etap przygotowań do imprezy głównej to 16 października wyjazd na zgrupowanie do Bratysławy i 6 listopada turniej w Edynburgu.

 szczota.jpg - 51.57 KB

szczota.jpg - 51.57 KB